Technika i technologie Kategoria: Technika i technologie

Tutaj wstaw opis kategorii Technika

Technika i technologie - ostatnio dodane lub zmodyfikowane strony:

 • Transformatory instalowane w maszynach piekarniczych »

  Parametry konstrukcyjne transformatorów instalowanych w maszynach piekarniczych są takie, że podczas zasilania transformatorów napięciem, w transformatorze powstaje indukcja duża, a w transformatorze indukcja mała. Przebieg zmian parametrów napięcia zachodzących przy wzroście lub zmniejszeniu się napięcia zasilania ilustrują charakterystyki. W uzwojeniu wtórnym transformatora przy wzroście napięcia zasilania napięcie początkowo bardzo szybko wzrasta, a następnie wzrost ten staje się powolniejszy. Natomiast w transformatorze, przy tym samym wzroście napięcia, obserwuje się proporcjonalny wzrost napięcia wtórnego. Ważną sprawą jest takie rozwiązanie konstrukcyjne transformatorów, aby uzyskać w zakresie roboczym stabilizatora jednakowy kąt nachylenia charakterystyk. Wówczas na wyjściu stabilizatora uzyskuje się napięcie równe, które jest niezależne od zmian napięcia zasilania.Typowa charakterystykę dla przekaźników jest stała, wówczas nastąpi zadziałanie przekaźnika (tzw. przyciąganie) charakteryzujące się skokową zmianą wielkości wartości. Dalsze zwiększenie wartości nie wpływa na zmianę wartości. Natomiast kiedy nastąpi zwolnienie przekaźnika, polegające na skokowym zmniejszeniu się wartości.Ważniejsze dane techniczne przekaźnika typu B-2 są następujące: czas działania do 3 ms, czas działania opóźniony 30 ms, najmniejsza liczba prawidłowych zadziałań 5 do 106, straty dopuszczalne mocy w cewce przekaźnika przy pracy ciągłej 3W, obciążenie dopuszczalne prądowe 0,2 A, rezystancja najmniejsza izolacji 300.Powszechnie stosowany w praktyce przemysłowej szczególnie w maszynach piekarniczych jest przekaźnik miniaturowy typu MT-12. Wymiary tego przekaźnika są o połowę mniejsze od Przekaźnika typu. Dane techniczne są podobne jak w przekaźniku typu B-2. Dodatkową zaletą przekaźnika typu MT-12 jest Posiadanie osłony zabezpieczającej przed kurzem i szkodliwymi środkami chemicznymi.

  Data dodania: 23 10 2013 · szczegóły wpisu »
 • Siłowniki nurnikowe instalowane w krajalnicach do chleba »

  Siłowniki nurnikowe prostoliniowe dwustronnego działania instalowane w przemysłowych krajalnicach do chlebabudowane są najczęściej jako siłowniki o dwu cylindrach i wspólnym nurniku
  Element wykonawczy jest sztywnie połączony z nurnikiem, który pracuje jednocześnie w dwóch cylindrach. Ciecz robocza pod odpowiednim ciśnieniem jest doprowadzona do każdego z cylindrów poprzez końcówki. Ruch powrotny może być realizowany np. przez obciążenie ciężarkiem. Celem uzyskania jednakowych sił działających na tłoczysko, zarówno przy doprowadzeniu cieczy końcówką jak i końcówką, należy konstrukcyjnie zabezpieczyć możliwość uzyskania jednakowych powierzchni roboczych na tłoku. W tym celu stosuje się tłoczyska o małej średnicy lub tłok osadzony na tłoczysku pracującym na całej długości cylindra siłownika. Wadą pierwszego rzadziej spotykaną z podanych sposobów jest to, że ogranicza się warunki wytrzymałościowe tłoczyska, a w drugim sposobie konieczność znacznego zwiększenia długości siłownika i pokonania trudności technologicznych związanych z utrzymaniem dokładnej współosiowości trzech walcowych powierzchni wewnętrznych w cylindrze oraz zewnętrznych na tłoku i tłoczyskach. W siłowniku nurnikowym o działaniu dwustronnym ciecz robocza pod ciśnieniem jest doprowadzona do obydwu końcówek.
  Konstrukcję siłownika umożliwiającą uzyskanie długiego skoku zastosowano tylko w dużych [url=http://www.krajalnice-do-chleba.pl]krajalnicach do chleba[/url.]Ciecz robocza jest doprowadzona końcówką. Siłownik może być przystosowany do działania obustronnego przez zestawienie dwóch siłowników w układzie przeciwsobnym.

  Data dodania: 16 09 2013 · szczegóły wpisu »
 • SMS marketing »

  Platforma hurtowej wysyłki wiadomości SMS, MMS oraz telekomunikatów głosowych (nagrania VMS) to wielofunkcyjne narzędzie dla biznesu. Użytkownikami platformy są klienci biznesowi i instytucjonalni, którzy w ramach serwisu mogą jeszcze korzystać z wielu dodatkowych możliwość, udogodnień, aktualizacji i stale rozwijającego się wachlarza usług. SMSAPI działa w zgodzie z obowiązującym prawem telekomunikacyjny, dane przechowywane są zgodnie ze standardami Giodo, a dzięki współpracy z operatorami GSM świadczone usługi charakteryzują się najwyższą jakością i najniższą ceną. SMSAPI jest liderem na rynku polskiego m-commerce.

  Data dodania: 18 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Odzież na motor »

  Sklep internetowy, którym jest właśnie opisywana strona, proponuje wszystkie akcesoria i narzędzia związane z motocyklami. Sprzedawana jest tutaj między innymi markowa odzież motocyklowa, kaski, gogle, buty. Dodatkowo, możesz tutaj zakupić wszystko, co jest niezbędne do bezpiecznej jazdy na motorze, długich podróży, jak też gadżety, które będą interesującym prezentem dla fanów jednośladów. Zakupy tutaj są łatwe, pewne i szybkie, a wybór produktów bardzo duży, dlatego każdy, kto odwiedzi tę stronę z pewnością będzie zadowolony i usatysfakcjonowany.

  Data dodania: 12 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Podsłuch »

  Detektywistyczny sklep internetowy GERMANO ma do zaoferowania podsłuchy telefonu- spyphone, profesjonalne podsłuchy radiowe, zamaskowane podsłuchy GSM a także wykrywacz podsłuchów, zagłuszacz GPS czy też mini rejestrator i miniaturowe kamery szpiegowskie.

  Data dodania: 02 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Waypożyczanie samochodu we Wrocławiu »

  Wynajem aut Wrocław jest najlepszą alternatywą dla kosztownego zakupu, jak i użytkowania pojazdów. Nasza wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu, na stronie której Was gościmy, doskonale zna potrzeby swoich Klientów i wychodzi im naprzeciw. Przedstawiamy Państwu Wynajem samochodów we Wrocławiu zarówno krótko, jak i długoterminowy. Serdecznie zapraszamy.

  Data dodania: 25 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Małe elektrownie wiatrowe - Watt »

  Nasza firma od bardzo dawana wyznacza aktualne trendy rozwoju technologii słonecznych ale nie tylko. Proponujemy też trwałe siłownie wiatrowe, przydomowe elektrownie wiatrowe, które to stanowią idealne idealne rozwiązanie dla każdego kto chce ograniczyć wydatki na energię elektryczną i wykorzystać siły ukryte w naturze dla potrzeb energetycznych. Serdecznie zapraszamy!

  Data dodania: 24 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Główna strona Sony Ericsson Polska to newsy o najnowszych telefonach komórkowych »

  SE produkuje najlepsze telefony komórkowe. Na głównej witrynie Sony Ericsson Polska znajdziesz szczegółowe informacje jak również masz możliwość skontaktować się z nami lub podzielić się swoim doświadczeniem związanym ze sprzętem i firmą Sony Ericsson. Poznaj nasze testy i dowiedz się, dlaczego nasze smartfony z androidem są tak inteligentne. Zobacz całą gamę naszych produktów Xperia™ i wybierz ten, który idealnie pasuje do Ciebie.

  Data dodania: 20 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Rzeczoznawca samochodowy, wynajem busów Warszawa »

  Czy potrzebujecie Państwo fachowej, w pełni profesjonalnej ekspertyzy auta? Rzeczoznawca samochodowy Warszawa jest najlepszą reakcją na Wasze zapotrzebowanie. Uważnie słuchamy uwag naszych Klientów, a potem wychodzimy im naprzeciw, służąc radą i pomocą. Rzeczoznawca samochodowy Warszawa to zestaw usług, które zawierają: sporządzanie opinii stanu technicznego pojazdu, maszyny lub urządzenia, identyfikację pojazdu, określanie wartości pojazdu lub maszyny a również opinie dotyczące pojazdów zabytkowych. Proponujemy wsparcie poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Oprócz tego mamy przyjemność zaoferować Państwu wynajem busów Warszawa. O każdej porze jesteśmy do Państwa usług, gwarantując najlepsze warunki współpracy. Wynajem busów Warszawa to trafiona idea, skrojona na miarę wymagań teraźniejszego człowieka, który ceni wygodę i nowoczesne rozwiązania.

  Data dodania: 22 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Najnowsze informacje technologiczne. »

  Strona polskieradio. pl to serwis informacyjny dostarczający najświeższe informacje o nowych technologiach. Najnowsze wiadomości technologiczne obejmujące również energetykę. Ponadto nowości z poza branży i pełen program radiowy wszystkich programów Polskiego Radia. Niezależnie czy interesuje Cię technologia, czy inne tematy - tutaj znajdziesz szeroką gamę wiadomości.

  Data dodania: 31 07 2011 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z kategorią: Technika i technologie

Technika i technologie - nowa podkategoria:

Nazwa:
Przeładuj token
Token: