Strony związane z hasłem 'osteoporoza':

 • Osteoporoza - choroba kości »

  Osteoporoza zasadza się na powolnym redukowaniu się masy kostnej z upośledzoną, to znaczy nieprawidłową, mikroarchitekturą tkanki kostnej, co w konsekwencji prowadzi do powiększonej podatności na różne urazy - w tym i złamania.

  W Polsce osteoporozą dotkniętych jest mniej więcej 20 do 30 proc. osób z tych, które ukończyły 50 lat. W sytuacji złamania szyjki kości udowej ponad jedna czwarta chorych wymaga pomocy innych aż do śmierci. Śmiertelność spowodowana powikłaniami tego typu złamań, głównie polegających na procesach zakrzepowo-zatorowych mających miejsce w układzie krążenia sięga od 10 do 15 proc. w czasie pierwszego roku po złamaniu.

  Data dodania: 08 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ból kręgosłupa może dać w kość »

  Przyczyny bólów krzyża mogą posiadać podłoże zazwyczaj ortopedyczne w których występują zmiany kręgopochodne, wrodzone zmiany kręgosłupa, kręgi klinowe. Ból kręgosłupa jest schorzeniem kręgosłupa takim jak osteomalacja, osteoporoza, zmiany pourazowe, nawet nowotwór. Przyczyny bólów krzyża mogą wprawdzie być pozakręgowe miedniczo pochodne. W rzeczy samej,więc zmiany wywołujące takie bóle w dolnym odcinku kręgosłupa są zwykle uwarunkowane czynnikami zewnętrzno-wewnętrznymi. W takim razie najrozsądniej będzie wejść na stronę centrumreh.pl ściągnąć numer telefonu oraz dryndnąć do nas o każdej porze dnia.

  Data dodania: 19 10 2012 · szczegóły wpisu »